ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΜΑΪΟΥ - ΙΟΥΝΙΟΥ 2024

Μπορείτε να δείτε και να κατεβάσετε το πρόγραμμα των προαγωγικών και απολυτήριων εξετάσεων από εδώ.

Οι μαθητές πρέπει να προσέρχονται στο σχολείο τουλάχιστον 10 λεπτά πριν την έναρξη της εξέτασης και να εισέρχονται στις αίθουσες χωρίς κινητά, βιβλία, σημειώσεις κλπ.

Υπεύθυνες Δηλώσεις - εγγραφές για το σχ. έτος 2024-25

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές-ανανεώσεις εγγραφών-μετεγγραφές των μαθητών/τριών στα Δημόσια Λύκεια, Α΄, Β΄, Γ΄ τάξη ημερησίου και Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξη εσπερινού, (ΓΕ.Λ.1 /ΕΠΑ.Λ./Π.ΕΠΑ.Λ.) για το σχολικό έτος 2024-2025 θα πραγματοποιηθούν ηλεκτρονικά μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές (https://e-eggrafes.minedu.gov.gr ).

Ενόψει της λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για την υποβολή των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής των μαθητών/τριών στην Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξη των Δημόσιων Ημερησίων και Εσπερινών ΓΕ.Λ.1 , ΕΠΑ.Λ. και Π.ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2024-2025, παρακαλούνται οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών της Α΄ Λυκείου και Β΄ Λυκείου) να συμπληρώσουν τα δύο (2) υποδείγματα Υπεύθυνων Δηλώσεων, που επισυνάπτονται.  Οι συγκεκριμένες Υ.Δ. θα πρέπει να συμπληρωθούν και από τους δύο γονείς/κηδεμόνες, εφόσον υπάρχουν, και εν συνεχεία και οι δύο Υ.Δ. να επιστραφούν στη σχολική μονάδα το αργότερο έως τις 22-04-2024, είτε με γνήσιο της υπογραφής είτε μέσω Gov.gr.

Προσοχή: η εφαρμογή για τις εγγραφές θα ανοίξει προσεχώς. Πρώτα θα πρέπει να αποσταλούν στο σχολείο το αργότερο έως τις 22-04-2024 οι 2 υπεύθυνες που επισυνάπτονται παρακάτω:

Υπεύθυνη Δήλωση του κηδεμόνα που θα κάνει την εγγραφή με τους κωδικούς του taxis εδώ

Υπεύθυνη Δήλωση του 2ου κηδεμόνα εδώ

Επισημαίνεται ότι στις δύο Υ.Δ. θα πρέπει να ταυτίζεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας.

Δείτε την επισυναπτόμενη επιστολή του Υπουργείου Παιδείας προς τους γονείς εδώ

Πρόγραμμα ενημέρωσης γονέων 2023-24

Θα βρείτε το πρόγραμμα ενημέρωσης γονέων από τους καθηγητές του σχολείου μας εδώ

Νέο Πρόγραμμα

θα βρείτε το νέο πρόγραμμα πατώντας εδώ

Σας  γνωρίζουμε  ότι  αναρτήθηκε  στο  διαδίκτυο  στην  ιστοσελίδα  του  Πυροσβεστικού  Σώματος: www.fireservice.gr η προκήρυξη διαγωνισμού για την εισαγωγή φοιτητών/ριών στη Σχολή Αξιωματικών και  σπουδαστών/ριών  στη  Σχολή  Πυροσβεστών  της  Πυροσβεστικής  Ακαδημίας,  με  το  σύστημα  των εξετάσεων  σε  πανελλαδικό  επίπεδο,  το  ακαδημαϊκό  έτος  2024-2025.  Οι  υποψήφιοι  θα  πρέπει  να ενημερωθούν από το διαδίκτυο σχετικά με τον τρόπο ηλεκτρονικής υποβολής της Αίτησης – Υπεύθυνης Δήλωσης, τα δικαιολογητικά και τις ημερομηνίες υποβολής τους, τις προκαταρκτικές εξετάσεις και εν γένει  για  όλες  τις  διαδικασίες  που  αφορούν  την  ανωτέρω  προκήρυξη.  Στην  ως  άνω  ιστοσελίδα  θα υπάρχει ενημέρωση σχετική με θέματα της προκήρυξης.
         Οι  υποψήφιοι  πρέπει  να  συμπληρώσουν  και  να  υποβάλουν  ηλεκτρονικά  την  Αίτηση-Υπεύθυνη Δήλωση συμμετοχής στην ηλεκτρονική εφαρμογή που θα λειτουργήσει ειδικά για το Διαγωνισμό, στην ιστοσελίδα του Πυροσβεστικού Σώματος, www.fireservice.gr, από την Τρίτη 19-03-2024 έως και την Τρίτη 26-03-2024.
        Μετά  την  ηλεκτρονική  υποβολή  της  Αίτησης-Υπεύθυνης  Δήλωσης,  η  υποβολή  όλων  των  δικαιολογητικών,    υποχρεωτικών  (της  παρ.  2  του  ΚΕΦ.Γ΄  της  προκήρυξης)  και  των  κατά  περίπτωση ειδικών κατηγοριών (της παρ. 3 του ΚΕΦ.Γ΄ της προκήρυξης), διεκπεραιώνεται αποκλειστικά και μόνο ηλεκτρονικά,  με  σάρωση  (σε  μορφή  PDF)  και  αποστολή  στη  διεύθυνση  ηλεκτρονικού  ταχυδρομείου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.  από την Τετάρτη 20/03/2024 έως και την Πέμπτη 28/03/2024.

Μπορείτε να δείτε την προκήρυξη εδώ

Εμφάνιση #
Τίτλος Ημερομηνία Μεταβολής Εμφανίσεις
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΜΑΪΟΥ - ΙΟΥΝΙΟΥ 2024 12 Μαϊος 2024 2